english version | polish version GROMOS

Nasza Firma jest laureatem
konkursu "Kamień 20o2"
zorganizowanego przez
Redakcję dwumiesięcznika
z branży kamieniarskiej
"Świat kamienia"
i zajęła I miejsce
w kategorii "Elementy
architektoniczne,rzeźba,
wnętrza"

GRANIT  ŁÓDŹ


Granit

Ze względu na dostępność dużych bloków, łatwość cięcia i polerowania, walory estetyczne oraz wytrzymałość i kwasoodporność, granit jest używany w budownictwie jako kamień budowlany (bloki, krawężniki, kostka, grys) i dekoracyjny (płyty okładzinowe). Za jego sprawą osiągniemy efekt wzniosłości i elegancji, dlatego chętnie wybieramy produkty i ozdoby wykonane z granitu.

Z granitu wykonywane są różnego rodzaju dekoracje ogrodowe, np. rzeźby, meble kamienne, fontanny czy figurki zwierząt, a także nawierzchnie ogrodowe, m.in. krawężniki i płyty granitowe. Granit może występować w różnych odcieniach i barwach, dlatego łączenie naprzemiennie odmiennych płyt tworzy ciekawy efekt.

Granit ma zastosowanie również w produkcji płyt chodnikowych, kostki granitowej, parapetów, tworzeniu murków oporowych, stopnic, blatów meblowych, a także zlewozmywaków .

Granit jest wykorzystywany również w sporcie żużlowym: stanowi nawierzchnię toru, która w dużym stopniu zmniejsza przyczepność kół, przez co sport ten staje się widowiskowy. Jak również w curlingu jako materiał do produkcji kamieni curlingowych. Bardzo duże zastosowanie ma w przemyśle budowlanym. Wszelkie odmiany granitu są wykorzystywane przez firmę Gromos z Łodzi.

Granit Gromos

Granit Łódź to granit Gromos Łódź. Z granitu tworzy wykończenia budynków, schody, kolumny, parapety. Wykorzystywany jest  jako element architektoniczny,  rzeźby, elementy sakralne,mozaiki podłogowe. A także jako elewacje i okładziny ścienne.

Zakład kamieniarski Gromos potrafi z granitu wyczarować arcydziała. Doświadczenie pracowników firmy jest powszechnie szanowane. Realizacje  firmy Gromos  cieszą się powszechnym uznaniem.

Zapraszamy.