english version | polish version GROMOS

Nasza Firma jest laureatem
konkursu "Kamień 20o2"
zorganizowanego przez
Redakcję dwumiesięcznika
z branży kamieniarskiej
"Świat kamienia"
i zajęła I miejsce
w kategorii "Elementy
architektoniczne,rzeźba,
wnętrza"

MARMUR ŁÓDŹ


 

Marmur

W Polsce marmur wydobywany jest wyłącznie w Sudetach , przede wszystkim w Masywie Śnieżnika gdzie występuje w dwóch odmianach kolorystycznych, jako „Biała Marianna” (na górze Krzyżnik i „Zielona Marianna”. Z kolei złoże marmuru szarego z odcieniem niebieskawym znajduje się w Sławniowicach. Eksploatuje się także dolomity (nazywane przez większość geologów marmurem lub dolomitem krystalicznym) w Rędzinach.

Nazw i kolorów marmuru jest bardzo dużo. Zależy to od złóż i miejsc wydobycia.

Nazewnictwo pochodzi z bardzo odległych czasów i stosowane jest do dzisiaj. Firma Gromos dysponuje całą gamą odmian marmuru. Oprócz polskiego jest też sprowadzany np. z Włoch

Znane marmury wydobywa się w Carrarze we Włoszech i na chorwackiej wyspie Brać

Identyczny w jakim rzeźbił Michał Anioł tworząc zdobienia np. w Watykanie. Powierzając wykonanie wykończeń marmurowych firmie Gromos z Łodzi tworzysz w swoim domu piękno.

Marmur   Gromos

Zakład kamieniarski Gromos wykonuje z marmuru przepiękne posadzki wewnętrzne, parapety, blaty, lady, okładziny ścienne czy schody. Sztuka tworzenia poprzez odpowiednią kompozycję różnych gatunków i kolorów marmuru fachowcy z firmy Gromos potrafią wyczarowują prawdziwe arcydzieła. Wykonanie elementów obudowy z marmuru wykonane przez profesjonalną firmę Gromos jest powszechnie znane i cenione ze względu na staranność i terminowość.

Zapraszamy.