english version | polish version GROMOS

Firma nasza jest laureatem I miejsca w konkursie Kamień 2002 w kategorii "Elementy architektoniczne, rzeźba, wnętrza" organizowanego przez Redakcję dwumiesięcznika branzy kamieniarskiej "Świat Kamienia".


GRANITY

Granit - kwaśna skała magmowa - głębinowa, średnia- lub grubokrystaliczna o budowie jawnokrystalicznej na wskutek środowiska w której powstał. Nazwa pochodzi od łac. granum= ziarno. Duże złoża granitu występują w Chinach, Indiach, Brazylii czy w Afryce. W Europie produkowane są przede wszystkim w Skandynawii, Francji, Niemczech, Hiszpanii oraz we Włoszech. W Polsce kopalnie granitu występują w rejonie Dolnego Śląska. Granit przybiera różne barwy od szarości, po zielenie, czerwienie, żółcie, brązy i czernie.

Ze względu na dostępność dużych bloków, łatwość cięcia i polerowania oraz walory estetyczne jest używany w budownictwie jako kamień budowlany i dekoracyjny. Granit stosuje się jako materiał okładzinowy i posadzkowy. Wykonuje się również schody i parapety wewnętrzne i zewnętrzne jak również okładziny kominków. Doskonale nadaje się na blaty kuchenne i stołowe. Granit jest kamieniem twardym o niskiej ścieralności i nasiąkliwości. Charakteryzuje się dużą odpornością na wpływy atmosferyczne, dlatego może być używany do wykończeń na zewnątrz domu.

ASTERIXIVORY BROWNKASHMIR WHITEMASCARELLOVERDE EUCALIPTOGIALLO VENEZIANOGIALLO VICENZA
GOLDEN PERSABALTIC BROWNJUPARANA BORDOUXGOLDEN ROSETALILLA GREYMEERA WHITEKASHMIR GOLD
LABLADORCOSMIC BLACKVERDE LAURAMILLENIUM IVORYGIALLO SANTA HELENANERO ASSOLUTOMULTICLOLOR ROSSO
LADY DREAMNERO ASSOLUTO szczotkaMATRIXLAPIDUSTROPIC BROWNBROWN ANTIQUECAPOLAVORO
TAN BROWNWILD WEST GREENGIALLO ROMANOCOLONIAL CREAMJUPARANA COLOMBO GOLDBROWN CHOCOLATEGIALLO CALIFORNIA
IVORY FANTASYBLACK COSMOS/ SILVER GALAXYCARIOCA GOLD/ GIALLO ANTICOG 682/ RUSTY YELLOWG 654/ PADANK DARKGRIS MONDARIZNERO IMPALA
ROSA PORRINOBALMORAL REDCARMEN REDVERDE UBATUBA/ VERDE BAHIANERO ZIMBABWEMONGOLIA BLACKSTEEL GREY
SHANXI BLACKVERDE SAN FRANCISCOVOLGA BLUEMADURA GOLDBLUE BAHIA CREAMBALTIC BLUEGALAXY
STEEL GREYFOREST BLACKMISTY BROWN / BRĄZ KRÓLEWSKI