english version | polish version GROMOS

Firma nasza jest laureatem I miejsca w konkursie Kamień 2002 w kategorii "Elementy architektoniczne, rzeźba, wnętrza" organizowanego przez Redakcję dwumiesięcznika branzy kamieniarskiej "Świat Kamienia".


ZAKŁAD KAMIENIARSKI GROMOS

Zakład kamieniarski GROMOS powstał w roku 1967. Założony przez Leszka Szydłowskiego, skupiał się wyłącznie na produkcji granitowych i lastrikowych nagrobków. W 1992 r. firmę przejął syn Leszka Szydłowskiego – Marek, który wraz z żoną Marią, wprowadził na rynek konglomeraty marmurowe, które okazały się być niezwykle popularne na długie lata.

Od 2001 roku do firmy dołączyła córka Marka i Marii, Agata. Zadbano więc, by GROMOS dalej był firmą o tradycjach rodzinnych. Dziś nasza siedziba mieści się w Strykowie (ok. Łodzi), przy ul. Brzezińskiej 8.

Od 2001 roku do firmy dołączyła również córka Państwa Szydłowskich i dzięki temu firma GROMOS ma szansę nadal rozwijać się jako przedsiębiorstwo rodzinne.

PROFIL FIRMY

Dziś główną działalnością firmy GROMOS jest szeroko rozumiana obróbka kamienia naturalnego. Cięcie materiałów i ich montaż. Przede wszystkim firma korzysta z marmuru, trawertynu, granitu i onyksu, a także konglomeratu marmurowego oraz kwarcogranitowego. Od niedawna firma wzbogaciła swoją ofertę o spieki kwarcowe – jest to naturalny kamień łączący ze sobą inne materiały, metodą wypalania. Ze spieków kwarcowych wykonywane są okładziny ścian, blaty kuchenne oraz podłogi i posadzki. Materiały te nadają się doskonale do wykorzystania w nowoczesnej architekturze. Tworzenie mozaiki, marmurowe parapety i schody, blaty kuchenne z granitu – to wszystko oferuje firma GROMOS.

OFERTA

Prostota, elegancja, urok i szyk – oto atuty nadające wnętrzom niepowtarzalnego, ponadczasowego charakteru. Aby osiągnąć wymarzony efekt, najlepiej jest użyć naturalnych materiałów, takich jak drewno i kamień. Poza niewątpliwą urodą marmurowych schodów, czy granitowych blatów kuchennych, warto wskazać na ich praktyczne walory oraz wytrzymałość materiału, z którego są wykonane. Prowadzimy także sprzedaż hurtową płyt dla zakładów kamieniarskich. Posiadamy własne ekipy montażowe, dzięki czemu mogą Państwo skorzystać z 8% stawki VAT na montaż schodów granitowych i marmurowych, kominków z kamienia czy parapetów. W swej ofercie firma posiada bogaty wybór kolorystyki, użylnienia marmuru, trawertynu, granitu, onyksu, spieków kwarcowych, z których wykona dla Państwa:

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu, mieszczącego się przy ul. Brzezińskiej 8, w Strykowie.


Aktualnośći:

Aktualność

Na ukończeniu jest nasza najnowsza realizacja - biurowiec Primulator w Łodzi. Zostały zastosowane tam spieki Iron Moss gr. 3 mm na ścianach i posadzkach, oraz spiek Cement w łazienkach.

07.10.2015Targi Marmomacc w Weronie

Tradycyjnie we wrześniu odbyły się jedne z największych targów branży kamieniarskich. Zaprezentowane zostały nowe kolory granitów, trawertynów, marmurów oraz coraz popularniejszych kwarcytów i łupków. Materiały z przeznaczniem na schody czy blaty mogą mieć teraz bardzo oryginalne kolory oraz faktury. Granity, kwarcyty z przeznaczniem na blaty kuchenne dostępne są w polerze oraz w satynie, jedwabiu, szczotce czy skórze. Lekko chropowata struktura granitów nie utrudnia utrzymania czystości i higieny na blacie kuchennym. Zastosowanie takiej struktury na granitowych schodach jest dodatkowych atutem gdyż, stopnie takie są antypoślizgowe. Poniżej przykład nowych materiałów.

Invisible Grey

Bianco Spider

Invisible White

Invisible White

Mezzogiorno

Nuance

Aktualność

Informujemy, że posiadamy na placu nowy, przepiękny szaro-brązowy marmur o nazwie Arabescato.

Arabescato